Logo Tasarım

Logo Tasarım
Logo Tasarım Nedir?

Logo bir markayı rakip markalar arasında kolayca tanınmasına ve farklılık yaratmasını sağlayan harf, simge (görsel veya çizim) veya her ikisinin birden kullanıldığı özgün çizimlere denir.

Ürün ve markalaşmanın bu denli arttığı günümüzde logo ve logo tasarımı önemli hale gelmeye başlamıştır.

Logo tasarımında dikkat edilmesi gereken en önemli konu markanın vermek istediği imajı müşteriye doğru bir şekilde ifade edebilmektir. Logo tasarımında amblem kullanılabileceği gibi logotype olarak kullanılabilen logo tasarımlarıda olabilir.

Logo Tasarım
Neden Önemlidir?

Logo hizmeti verilen işin kimliği niteliğini taşıyan en önemli unsurdur. İyi bir logo akılda kalıcılığı fazla ve sade bir anlatım biçimiyle tasarlanmış olmalıdır. Logo müşterilerde kalıplaşan ve marka değerini etkileyen etkenlerdendir. Bunları etkileyen en önemli faktörde renk ve algı psikolojisidir. Logo’nun akılda kalıcılığını arttırmak için doğru renk ve sade bir tasarım çok önemlidir.

Logo Tasarım
ve Kurumsal Kimlik

Yapılan Logo Tasarımı kurumsal kimliğe uygun olarak tasarlanmalıdır. Kurumsal kimliğe uygun olabilmesi için logo hikayesinin doğru bir şekilde yazılmış olması gerekilir. Logo hikayesinden sonra kurumsal kimlik ve kurumsal çalışmalar için firmaya kurumsal bir font ailesi seçilir. Firma kurumsal renkleri ve fontlar kullanılarak kurumsal kimlik detaylı bir şekilde oluşturulur.

Logo Tasarıma mı ihtiyacınız var?

Hakkımızda

Creafic İstanbul olarak markanızın değerine değer katmayı hedefliyor. Profesyonel Tasarım ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize modern ve üst düzey destek veriyoruz.

Ziyaret et

İletişim

0212 599 57 98

info@creaficistanbul.com

Fevziçakmak Mh. K.Çekmece

İstanbul, Türkiye

Bizi takip et

© Tüm Hakları Saklı Değildir. | Neden Saklı Olsun Ki.